KIRJANIKUDKUNSTNIKUDTOIMETAJAD • TÕLKIJAD • KRIITIKUD • KEELED
PERIOODIKASARIANTOLOOGIADANTOLOOGIADAUTORIKOGUD
LAVASTAJADNÄITLEJAD • RIIGID29.9.11

E. Michael Blake «Science Fiction for Telepaths»

Raamatut, mille pealkirjaks «100 Great Science Fiction Short Short Stories», on soovitav endal kodus omada või siis pikaks ajaks laenuks küsida, sest sadat ulmelaastu järjest lugeda ei suuda ka kõige rajum ulmejuttude austaja.

Noh, et kui neid anekdootlike, sageli suisa paarirealisi tekste järjest lugeda, siis üsna pea võib tekkida räme tüdimus. Pealegi, mida napim vorm, seda lihtsam on autoril komistada... ja ka komistatakse...

E. Michael Blake'i tekst «Science Fiction for Telepaths» ilmus 1978. aastal esmakordselt just selles kogumikus ning loo pikkuseks on kõigest üks lause.


Sisu
Ah, tead küll, mida ma mõtlen.


Seosed
Veerand sajandi jooksul kümme lühilugu avaldanud juhuautori anekdootlik laast ei tohiks ju eriti tõlgitav tekst olla, aga kuna antoloogia on ilmunud tervikuna jaapani ja osaliselt itaalia keeles, siis neis keeltes on see ka kättesaadav.

Suisa kahes trükis on see jutuke ilmunud aga tšehhi keeles: kõigepealt fännide tõlgitud ja kirjastatud vihikus «Lety zakázanou rychlostí 2: Antologie zahraniční science fiction» (1986) ning samal aastal ka ametlikus kirjandusajakirjas «Zápisník».


Hinnang
Aga mis siin ikka pikalt seletada – juttu ju lugesite ja hinnet näete samuti...


Viited

No comments: